Podzimní depka, pokora a .. prasata v žitě..

24. října 2007 v 21:20 | Lída Harcubová... |  deníček - občasníček..
Vstávala jsem včera po sedmé, venku ledově foukalo a mraky jakoby se položily na zem.

Bílo tak, že nebylo vidět na protější barák ... Podzimní depka trčela kolem... Vyšla jsem se psem, bylo kolem nuly a děti s obrovskými školními taškami se zmrzle ploužily do nedaleké školy.
Bagr začal bagrovat pařezy a velké kameny na místě, kde má stát obchoďák Norma. Samík mi nosil ledové šišky, lítal jako blázen, .. mohla bych mu je házet a házet, třeba půl dne, je po ránu naprosto neúnavný. Zimu nesnáším, on, jako většina psů, ji miluje... Brrr..
.... pětiletý chlapeček má rakovinu. Rakovinu žebra blízko hrudní kosti, už podstoupil třikrát chemoterapii. Je mu špatně a .. všem kolem taky. Snad se z toho dostane, doufají všichni. Vymnění mu pak prý to zesláblé žebro za umělohmotné a budou, jak poroste, stále vyměňovat za větší... Jeho babička to neví. Chlapečka neznám, babičku, sakra, jo. Je jí 92... Ach jo...
Jak bylo tak venku hnusně a vlezlo, jak jsem tak jen otočila kolečkem na zdi, aby bylo teplo, a jak jsem tak se smutkem myslela na toho chlapečka, došlo mi, zase a zase, znova a znova, jaký vlastně krásný život mám, .. i přes dcerku na vozíčku. S pokorou v duši jsem zapálila plno svíček a tři vonné tyčinky, ty přímo z Tibetu, co nám přivezla Lála a co si tak šetříme. Už se mi to venku nezdálo tak odporný. Zavolala jsem ségře, aby i její podzimní depka byla menší... Mám ji ráda.
Taky mám hodně ráda svoje tři děti, taky dvě dcery, co mi přibyly svatbami, pak čtyři vnoučátka, vlastně pět, Evelínka z Keni, co si adoptovala Maruška, je vlastně taky moje vnouče... Máme všichni kde bydlet, všichni mají dobrou práci a žijeme si vlastně všichni krásný a pohodlný život. Až na naši Evelínku, ta žije ve slumu na okraji Nairobi /ale aspoň už může, díky Marušce, chodit do školy/ ... a na toho nemocného chlapečka.
Je hrozný, že až při neštěstí jiných si pokorně uvědomíme, že si vlastně žijem, jak ... prasata v žitě...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama