Květen 2015

Pampeliška je zázračná bylina

21. května 2015 v 2:17 | Autor: Marie Špačková |  moudrá slova...
PAMPELIŠKA - KRÁLOVNA JARNÍCH ZAHRAD
Jako malá jsem si velmi ráda dělala pampeliškové věnečky, jelikož má nejoblíbenější pohádková postavička byla "víla Amálka". Také jsem si s pampeliškami hrávala jako s panenkami, květy byly krásné šaty a z druhé strany natrhaný stonek udělal dlouhé vlnité vlasy. Takto jsem se do svých her s květinami nořila na mnoho hodin.

Dnes se na každý pampeliškový květ dívám s něhou, úctou a plným uvědoměním si obrovské hodnoty takového malého a křehkého stvoření. Pampeliška nám zhmotňuje první jarní regenerující "sluneční paprsky" a tuto dokonalou životadárnou energii uchovává v celém svém tělíčku. Všechny části pampelišky jsou nesmírnými (vesmírnými) dary a mají obrovskou léčivou schopnost, ale pouze v jejím přirozeném, živém stavu.

Nejzdravější potraviny...

20. května 2015 v 2:46 | Zdroj: Getty Images |  přišel mi mail..

Jahody jsou podle amerických vědců druhé nejzdravější jídlo

Američtí vědci sestavili žebříček nejzdravějších a nejdůležitějších potravin. Na prvním místě je obyčejná čistá voda.
Tým čtrnácti amerických odborníků z různých institucí sestavil žebříček nejzdravějších potravin. Na první místo vědci umístili obyčejnou čistou vodu. Měli byste jíst také hodně ovoce, v desítce nejzdravějších potravin jich je hned šestice, informuje server tvnoviny.sk.

Kámošky od roku 1980

20. května 2015 v 2:19 | Lída Harcubová... |  o mně

Třicet pět let kámošky...