co se děje kolem nás....

Maru má dovču

2. srpna 2018 v 7:35 | Lída Harcubová...
Marušce to sekne

Dovolená...zajímavé povídání

11. srpna 2017 v 23:52 | pan Čermák
Před lety jsem se byl na něco zeptat v cestovní kanceláři. Muž přede mnou se informoval na zájezdy na Kanárské ostrovy. "A v jakém letovisku by to mělo být?" zeptala se žena za přepážkou. Pokrčil rameny. "Které mi doporučíte?" Teď pro změnu pokrčila rameny ona. "Záleží na tom, co si od dovolené slibujete. Jestli vás zajímají hezké pláže, nebo spíš restaurace či noční život. Případně výlety!"

Glen Hansard ve Valmezu

21. dubna 2017 v 22:54 | Lída Harcubová...

Plank a jak jej cvičit...

29. ledna 2016 v 2:00 | z internetu
Takzvaný "plank" je jedno z nejpopulárnějších a zároveň nejefektivnějších cvičení na světě. Neovlivňuje pouze svaly na břiše, ale doslova v celém těle. Cvičte ho každý den 5 minut a sami budete překvapeni výsledkem.

Mariánská kaple ve Stromkovicích

16. října 2015 v 0:05 | pan J. Dvořák
Není v Krkonoších ani v jejich podhůří mnoho takových míst. V dnešní uspěchané době už v Čechách ani příliš nečekáme úctu k místům spjatým s církevní tradicí. Jednou z výjimek je kaple Panny Marie ve Stromkovicích, v osadě, která je dnes součástí města Jablonec nad Jizerou. Tato dřevěná stavba se nachází se uprostřed lesů III. zóny KRNAP na severním svahu vrchu Kobyly mezi Jestřabím, Stromkovicemi a Rezkem, a i když fakticky stojí na katastru Horní Dušnice, všeobecně se jí říká stromkovická, neboť tato osada je nejblíže.

Půlmaraton - 20 rad

30. května 2014 v 0:05 | našla jsem na internetu

Našla jsem hezký článek o přípravě na půlmaraton

1. rada: půlmaraton není 5 ani 10, ale 21,097 kilometru

Proč to zdůrazňuji? Protože většina prvoběžců k němu přistupuje stejně, jako by měli běžet pět či deset kilometrů, tedy zostra. Když přepálíte pět nebo deset, dá se to ještě rozdýchat, ostatně skoro každý tuto vzdálenost již někdy ušel. Když přepálíte půlmaraton a na pátém kilometru zjistíte, že vám jich ještě zbývá 16 a že těch 97 metrů dokáže také nejednomu pěkně zamotat hlavu, je to horší

Prý - nejbohatší žena světa popisuje 20 rozdílů v přemýšlení mezi bohatým a průměrným člověkem

9. února 2013 v 2:09 | nejsem si jistá, kdo je autor...
  • 61.9K
Exkluzivní rozhovory s nejbohatšími osobnostmi jsou doménou jednoho časopisu. Tentokrát si nejsem jistá, odkud čerpal autor těch 20 rozdílů a zásad, ale přesně o nich jsme překládaly knihu Steva Siebolda "Jak myslí bohatí". Až bych tak řekla, že to někdo obšvihl..., či ukradl?

Šílené modely

31. ledna 2013 v 1:36 | Lída Harcubová...
No, asi tak...Protože si při jídle furt něco kydám na trička a šaty, zatoužila jsem jaksi po zástěře. Měla jsem kdysi rudě červenou bile lemovanou a ta mi moc slušela. V naprosto šíleném katalogu Petrklíč, kde jsou sice české výrobky pro baculky, ale až trestuhodně hnusné a otřesné vzory a modely, jsem podobný střih, červenou s bílými puntiky zahlídla. A objednala, ...a rovnou dvě. A tato hrůza dnes přišla. Vzor látky jak z před 40 let, ani jsem netušila, že se ještě něco tak děsného vyrábí. A ta druhá zástěra je ještě horší, kytičková, modrá. Nechcete někdo pro stoletou babičku?

Virtuální farmaření FarmVille

4. ledna 2010 v 23:41 | Lída ...

Začínala jsem se šesti virtuálními políčky, dnes jsem hrdou majitelkou krásné farmičky. Denně kontroluji úrodu, abych se dostala dál. Jsem totiž docela závislá na hře Farmville.

Harrachov a krásný sníh a nejkrásnější pes..

26. prosince 2009 v 23:24 | Lída Harcubová...
Sam je náš boží asistenční pes, který miluje sníh...


Naše městečko Harrachov patří díky své poloze a kráse okolních terénů k nejvýznamnějším turistickým a lyžařským centrům v České republice.


 
 

Reklama